OD 2 KWIETNIA OTWIERAMY

W GODZINACH: 6.00 - 9.00 i 12.00 – 17.00.

BRAMĘ WJAZDOWĄ

NA PRZEDSZKOLNY PLAC ZBAW

( WEJŚCIE OD STRONY ŻŁOBKA – UL. JASIELSKA ),

GDZIE BĘDĄ CZEKAĆ NA ROWERY I HULAJNOGI BRAMKI,

W KTÓRYCH BĘDZIE MOŻNA POZOSTAWIĆ SPRZĘT.

JEDNOCZEŚNIE INFORMUJEMY,

IŻ PRZEDSZKOLE NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI

ZA SPRZĘT POZOSTAWIONY NA PRZEDSZKOLNYM PLACU ZABAW.

• ŚWIATOWY DZIEŃ AUTYZMU

•        Corocznie, 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Autyzmu. Z tej okazji zapraszamy do Będzin Areny, aby wspólnie spędzić ten dzień w radosnej atmosferze i pod hasłem wzajemnego zrozumienia. Będzie to nie tylko czas zabawy, ale także okazja do lepszego zrozumienia siebie nawzajem oraz promowania akceptacji i wsparcia dla osób z autyzmem.

Podczas obchodów Dnia Autyzmu, które rozpoczną się od godziny 15.00 na będzińskiej scenie pojawi się wielu wykonawców: grupa taneczna Inspiracja, grupa taneczna Bajzel, cheerliderki z grupy Elastic Dance, Kornelia Karkoszka, Maja Madej, AnTosia, Mateusz Wróbel, Filip Robak, Krzysztof Knapek z zespołem, DJ Dziekan oraz zespół Enjoy.

Ponadto podczas wydarzenia odbędzie się wykład pogłębiający wiedzę i świadomość w tym ważnym temacie, który przeprowadzi Paulina Kaczmarczyk - samorzeczniczka Atypowa Dziewczyna.

Wśród atrakcji znajdą się również zabawy przestrzenne i ruchowe organizowane przez Centrum Edukacji i Zabawy JEŻYK oraz warsztaty, które przeprowadzi Centrum DOBRY PSYCHOLOG. Zabawę uatrakcyjnią Kazik z MKS-u Będzin oraz jego kolega - MIŚ. Dodatkowo malowanie twarzy, dmuchańce, wata cukrowa i popcorn.

Wydarzenie z inicjatywy rodziców dzieci z niepełnosprawnościami, grupa (NIE)WIDZIALNI.

Zapraszamy!

• KWIETNIOWE WYDARZENIA 🎵🐸🌷🎶🌎👑

• W KWIETNIU CZEKAJĄ NA DZIECI ATRAKCJE:

• 9 KWIETNIA ( WTOREK ) DZIECI Z  WSZYSTKICH GRUP OBEJRZĄ TETRZYK PT.” KRÓLEWNA ŻABKA” , KTÓRY ZOSTANIE OPŁACONY  Z  DATKÓW POZYSKANYCH  PRZEZ RADĘ RODZICÓW.

• 11 KWIETNIA  ( CZWARTEK DZIECI Z WSZYSTKICH GRUP WEZMĄ UDZIAŁ W ” SPOTKANIU Z  PANIĄ GAMĄ”

•  19 KWIETNIA ( PIĄTEK ) DZIECI Z WSZYSTKICH GRUP WEZMĄ UDZIAŁ  W  ZJĘCIACH EDUKACYJNYCH   Z     OKAZJI „DNIA ZIEMI ”.    PROSIMY O ZAŁOŻENIE SWYM POCIECHOM W TYM DNIU ŻÓŁTYCH KOSZULEK.

• 26 KWIETNIA ( PIĄTEK ) DZIECI Z WSZYSTKICH GRUP WIEKOWYCH WYJADĄ DO „KOPALNI KULTURY„  W CZELADZI I OBEJRZĄ PRZEDSTAWIENIE MUZYCZNE „ ŚWIAT BAŚNI . W TYM DNIU ŚNIADANIE ROZPOCZNIE SIĘ O GODZ. 8.30, WYJŚCIE   NA PRZEDSZKOLNY PARKING O 9.00, WYJAZD Z PARKINGU 9.10. PROSIMY O PUNKTUALNE PRZYPROWADZENIE DZIECI W  TYM DNIU. JEDNOCZEŚNE PRZYPOMINAMY, IŻ MIEJSCEM ZBIÓRKI JEST BUDYNEK PRZEDSZKOLA. DO DNIA 20.04. DEKLARUJĄ PAŃSTWO UDZIAŁ DZIECI POPRZEZ WPŁATĘ NALEŻNEJ KWOTY  WYCHOWAWCOM GRUP.  W PRZYPADKU NIEOBECNOŚCI DZIEKA W DNIU WYJAZDU DOKONUJEMY WYŁĄCZNIE  ZWROTU KWOTY ZA BILET, CO SPOWODOWANE JEST KONIECZNOŚCIĄ OPŁACENIA WYNAJĘTYCH AUTOKARÓW.

• POPISY PRZEDSZKOLAKA

• 12 marca 2024r. w będzińskiej Arenie odbyły się "Popisy Przedszkolaka". Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy "Rozśpiewane Ludki", które zabrały nas w podróż z różowymi lalkami Barbie i Kenem.

• Rekrutacja do Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Będzinie

• OGŁASZAMY NABÓR DO SZKOŁY MUZYCZNEJ NA ROK SZKOLNY 2024 / 2025

Rekrutacja obejmuje następujące instrumenty: fortepian, skrzypce, akordeon, puzon, perkusja, gitara, trąbka, klarnet, obój, flet, wiolonczela, kontrabas i altówka.

O przyjęcie do klasy pierwszej:

• szkoły muzycznej I stopnia o sześcioletnim cyklu kształcenia może ubiegać się kandydat, który w danym roku kalendarzowym ukończy co najmniej 7 lat albo 6 lat w przypadku, o którym mowa w art. 36 ust. 1 i 2 ustawy Prawo oświatowe, oraz nie więcej niż 10 lat,
            • szkoły muzycznej I stopnia o czteroletnim cyklu kształcenia może ubiegać się kandydat, który w danym roku kalendarzowym ukończy co najmniej 8 lat oraz nie więcej niż 16 lat.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do naszej szkoły muszą złożyć w sekretariacie szkoły następujące dokumenty:

1. Wniosek o przyjęcie do szkoły (wypełniony czytelnie, podpisany przez oboje rodziców / opiekunów prawnych)
            2. Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia kształcenia w publicznej szkole artystycznej wydane przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej – zgodnie z art. 142 ust. 2 Ustawy Prawo Oświatowe

W ramach rekrutacji odbędą się następujące wydarzenia:

• Dzień Otwarty -  18 kwietnia 2024r. o godz. 17:00 odbędzie się KONCERT w wykonaniu uczniów naszej szkoły - sala kameralna PSM I stopnia w Będzinie.
            • Audycje rekrutacyjne dla dzieci w sali koncertowej Centrum Usług Społecznych w Strzyżowicach  -  11 kwietnia 2024r.
            • Audycje rekrutacyjne dla dzieci w sali kameralnej PSM I stopnia w Będzinie  - 20 marca oraz 26 kwietnia 2024r.