• AKCJA "BEZPIECZNE WAKACJE"

•            Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach przypomina i apeluje o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji.

Wakacje to czas odpoczynku i relaksu, pamiętajmy jednak o odpowiedzialności i bezpieczeństwie podczas wyjazdów wakacyjnych bez względu na to, gdzie spędzamy wolny czas: nad wodą, na plaży, czy w górach.

Pamiętaj o poniższych zasadach:

• W mieście czy na wsi - informuj gdzie i z kim będziesz przebywać. Nie ufaj nieznajomym, noś elementy odblaskowe, na rower, rolki, hulajnogę zawsze z kaskiem
            • Nad wodą - nie wchodź do wody bez opieki, pływaj tylko w miejscach strzeżonych, nigdy nie skacz „na głowę”
            • Na plaży - używaj kremów z filtrem, pij dużo wody, noś okulary z filtrem, chroń głowę przed słońcem
            • W górach - nie oddalaj się od grupy, zabierz telefon z naładowaną baterią, zaopatrz się w apteczkę, stosuj środki przeciw kleszczom
            • Zwracaj uwagę na osoby wokół siebie, czy nie potrzebują pomocy. Numer alarmowy 112.
          • ZAPROSZENIE NA GRĘ TERENOWĄ

• STRAŻNICY POWIETRZA - GRA MIEJSKA

Emocjonująca przygoda! Ciekawe zadania! Nietuzinkowa historia! Zapraszamy całe rodziny do wzięcia udziału w grze miejskiej „Strażnicy Powietrza na pomoc Błękitnemu Niebu”. Tym razem, wcielimy się w drużynę superbohaterów, która uratuje nie tylko nasze miasto, ale również cały Śląsk.

Zapiszcie swoją drużynę już dzisiaj, a wyruszycie w podróż pełną niesłychanych przygód. Będziecie przemierzali zielone zakątki naszego miasta odkrywając jego fascynującą historię.

Zbadacie tajemnice naszych zabytków i poznacie bioróżnorodność Będzina. Kto wie? Może to Wy odgadniecie zaklęcie i uratujecie nasz region. Dajcie ponieść się fantazji! Bądźcie czujni! Wyostrzcie wszystkie swoje zmysły! Rozwiązujcie zagadki dzięki taktyce i sprytowi, ponieważ na Waszej drodze staną niezwykle psotne chochliki, które będą utrudniać Wam realizację zadań.

Ta wspaniała przygoda będzie doskonałą okazją do integracji całej rodziny, która wspólnie pozna Będzin z zupełnie innej, magicznej perspektywy.

Wzywamy wszystkich zainteresowanych ochotników Strażników!

Zgłoszenia do gry przyjmujemy drogą mailową na adres: promocja@um.bedzin.pl

do 8 czerwca 2023 r. do godziny 15.30. Ilość miejsc ograniczona.

W mailu prosimy o wpisanie nazwy drużyny, imion i nazwisk osób biorących udział oraz przynajmniej jeden numer kontaktowy. Nazwy drużyn powinny mieć charakter ekologiczny i nawiązywać do charakteru gry.

Pragniemy przypomnieć Wam o jednym istotnym szczególe - Wasze przebrania! Ponieważ wcielicie się w niezwykłych super bohaterów, ważne jest, abyście przygotowali swoje peleryny, maski i wszelkie inne artefakty, które mogą Wam pomóc w realizacji zadań. Ten szczególny strój stanie się nie tylko elementem Waszego wyjątkowego wizerunku, ale również przyczyni się do atmosfery tej niesamowitej przygody.