• DZIAŁALNOŚĆ RADY RODZICÓW

• Drodzy Rodzice!

Dziękujemy za wsparcie działalności Rady Rodziców. Dzięki pozyskanym w pierwszym półroczu roku szkolnego datkom przedszkolne sale wzbogaciły sie o nowe zabawki :)

• MARCOWE WYDARZENIA 🌞🎶🌷🐜

• W  marcu   czekają na dzieci atrakcje:

•  7 marca (  czwartek )  w  przedszkolu  zagoszczą  muzycy  z Filharmonii Śląskiej.  Dzieci  wezmą udział w  kolejnym „Spotkaniu z Panią Gamą”

•  19 marca ( wtorek ) odbędą się zajęcia edukacyjne „Świat mrówek”.

•  21  marca ( czwartek ) dzieci z wszystkich grup wezmą udział w  uroczystości  „Powitanie  wiosny”.  Prosimy  o  założenie  dzieciom  w    tym   dniu  koszulek w żółtym kolorze.

• Rusza nowy projekt dla małych sportowców BAMS!

• Będzińska Akademia Małego Sportowca to projekt sportowy Prezydenta Miasta Będzina adresowany do dzieci – mieszkańców Będzina z roczników 2017 i 2018, wprowadzający przedszkolaki w świat sportu, zabaw i gier ruchowych.

Aktywność fizyczna i zdrowy styl życia to wartości naczelne dla rozwoju fizycznego i emocjonalnego dziecka. Dlatego Będzińska Akademia Małego Sportowca to cykl ogólnorozwojowych zajęć sportowych skierowanych do naszych najmłodszych, rozwijających koordynację, wytrzymałość, dobrą postawę i umiejętności pracy zespołowej.

Start projektu 4 marca 2024.

Zajęcia sportowe prowadzone przez BAMS są dla wszystkich uczestników bezpłatne. Zapisy odbywać się będą w przedszkolach, do których uczęszczają dzieci. od czwartku 15 lutego 2024 roku.

Będzińska Akademia Małego Sportowca oferuje:

• Cykliczne, zorganizowane profesjonalnie, ogólnorozwojowe zajęcia ruchowo-sportowe dla przedszkolaków z elementami gier zespołowych – piłka nożna, siatkówka oraz sportów indywidualnych – judo, kickboxing;
            • Zajęcia prowadzone w salach gimnastycznych będzińskich szkół podstawowych do 20 czerwca 2024 roku;
            • Program realizowany w wymiarze jednych zajęć tygodniowo w grupach maksymalnie 25-osobowych. Czas trwania zajęć jednej grupy to 45 minut;
            • Zajęcia związane z koordynacją, zwinnością, techniką ćwiczeń funkcjonalnych i oczywiście dużą dawką zabawy;
            • Liczne gry i zabawy ruchowe mają być gwarancją prawidłowego rozwoju fizycznego i motorycznego każdego dziecka;
            • Program uwzględnia ciekawe i dynamiczne scenariusze zajęć;
            • Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę z dużym doświadczeniem w pracy z dziećmi, dbającą o bezpieczeństwo maluchów;
            • BAMS podkreśla zasadę: dziecko nie musi zostać mistrzem, ale może stać się zdrowym i sprawnym człowiekiem;
            • BAMS zaprasza wszystkie dzieci, nie tylko mające szczególne predyspozycje do uprawiania sportu, ale także te, które po prostu pragną być zdrowe, zadbać o sprawność, dobrze się bawić, nabywać nowe znajomości i różne cenne umiejętności, kształtować swój charakter.

Co zyskuje dziecko, biorąc udział w zajęciach BAMS:

Głównym celem programu zajęć w ramach Będzińskiej Akademii Małego Sportowca jest kształtowanie u przedszkolaków zainteresowania ruchem i kulturą fizyczną, zaspokojenie potrzeby spontanicznej aktywności fizycznej, a także przygotowanie do podejmowania regularnego ruchu teraz i w późniejszych latach.

Sprzyja to ogólnemu rozwojowi dzieci, co przydaje się w codziennym życiu teraz i w przyszłości, ale także przy ewentualnym uprawianiu sportu w późniejszym wieku. Taka forma aktywności jest także mentalnym przygotowaniem dziecka do aktywności fizycznej i działania w grupie.

Zajęcia sportowe pokazują, że z ruchu i współzawodnictwa można czerpać radość. Uczą także wytrwałości i systematyczności w dążeniu do celu, a także kształtują poczucie współodpowiedzialności i umiejętność przegrywania.

BAMS_-_deklaracja_uczestnictwa.pdf

BAMS_-_deklaracja_uczestnictwa.docx

BAMS-_regulamin.docx

BAMS-_regulamin.pdf

Harmonogram.pdf

• POCZTA WALENTYNKOWA

W dniach 12.02. - 14.02. ( do godz. 9.00. ) otwieramy  "POCZTĘ WALENTYNKOWĄ",  by Wasze pociechy mogły wrzucić do "SKRZYNKI WALENTYNKOWEJ" umieszczonej w  holu przedszkola kartki stworzone z sympatii do rówieśników. "Walentynki" na pewno trafią do właściwej  osoby,  jeśli  dopilnujcie, by zawierały imię adresata i nazwę jego grupy :)

• LUTOWE WYDARZENIA 🎵🐈🚑🦎

W lutym  czekają na dzieci atrakcje:

• 12 lutego ( poniedziałek ) zajęcia  „Dzień numeru alarmowego 112” w ramach Akademii Bezpieczeństwa Malucha.
            • 13 lutego ( wtorek ) zajęcia edukacyjne „Świat gadów i płazów”.
            • 19.02. - 23.02.z okazji „Dnia Kota” rozpoczynamy zbiórkę dla bezdomnych kotków otoczonych opieką przez wolontariuszy z  „Kociaki :) Piaskowskie”. Każdy może pomóc przynosząc do przedszkola:
              • mokrą karmę dla kotów (najlepiej z większą zawartością mięsa, np.: dolina noteci, wiejska zagroda, animonda, rocco, rinti, brit i wiele innych),
              • karmę suchą dla kotów (brit, bosch, josera, smilla, sanabelle, wiejska zagroda, animonda ),
              • podkłady higieniczne, ligninę,
              • smycze (tradycyjne przepinane, nie flexi), obroże,
              • legowiska, poszewki, koce, ręczniki, koce, prześcieradła,
              • żwirek dla kotów;
            • 27 lutego ( wtorek ) dzieci z wszystkich grup wiekowych wezmą udział w audycji muzycznej „Poznajemy instrumenty dęte”.