AKTUALNOŚCI

          • CZERWCOWE WYDARZENIA

          • W czerwcu  czekają na dzieci atrakcje:

             

            • 1 czerwca ( poniedziałek )  - dzieci z  wszystkich grup będą uczestniczyć  w uroczystości „Dzień Dziecka”. Prosimy założenie swym pociechom  w  tym dniu koszulek w niebieskim  kolorze.

            • 3 czerwca ( środa )  dzieci z  grup „Leśne Ludki”, „Wesołe Ludki”, „Krasnoludki”,„Rozśpiewane Ludki”, „Skrzaty”  udadzą się piechotą do Teatru Dzieci Zagłębia  w Będzinie, gdzie obejrzą przedstawienie pt.:„Śpiąca królewna”. Dla tych grup:

            Śniadanie w tym dniu odbędzie się o godz.  8:15

            Wyjście  z przedszkola  o godz. 8.40

            Powrót do przedszkola ok. godz. 11.15

            • 10 czerwca  ( środa ) dzieci wyjadą do gospodarstwa agroturystycznego „Pod Skałką”           w Przybynowie na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Harmonogram wyjazdu:

            7:20 – śniadanie,

            7:50 – wyjazd z parkingu przedszkola,

            9:00  – 13.00  – wizyta w „Agroskałce”,

            14:20 – powrót na przedszkolny parking

            14.30 przejście do przedszkola na obiad.

            PRZYPOMINAMY, ŻE MIEJSCEM ZBIÓRKI  WYJAZDU NA WYCIECZKĘ JEST PRZEDSZKOLE.

            Przedszkole zapewnia dzieciom pozostałym w tym dniu w przedszkolu opiekę i posiłki. 

            • 16 czerwca ( wtorek ) grupa „Leśne Ludki” będzie uczestniczyć  w  zajęciach edukacyjnych      na terenie Tramwaje Śląskie S.A. – Zajezdnia R-1 Będzin, Os. Zamkowe”,

            • 17 czerwca (środa ) grupa „Wesołe Ludki” będzie uczestniczyć  w  zajęciach edukacyjnych       na terenie „Tramwaje Śląskie S.A. – Zajezdnia R-1 Będzin, Os. Zamkowe”,

            • 18 czerwca ( czwartek ) grupa „Krasnoludki” będzie uczestniczyć  w  zajęciach edukacyjnych na terenie „Tramwaje Śląskie S.A. – Zajezdnia R-1 Będzin, Os. Zamkowe”,

            • 23.06. ( poniedziałek )  dzieci  z  grupy „Leśne”, „Wesołe”, „Rozśpiewane”24.06. ( wtorek ) dzieci z grupy „Krasnoludki”, „Skrzaty”, „Uśmiechnięte”, „Bajkowe Ludki” wezmą udział        w zajęciach edukacyjnych z udziałem alpak, na pamiątkę którego otrzymają magnes.                

          • BĘDZIŃSKI DZIEŃ DZIECKA

          • Dzień Dziecka w Będzinie!

            Prezydent Będzina Łukasz Komoniewski zaprasza 31 maja 2026 roku na Stadion w Będzinie na jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń dla najmłodszych – wyjątkowy Dzień Dziecka pełen radości, śmiechu i niesamowitych atrakcji!

            Tego dnia stadion zamieni się w prawdziwą planetę zabawy, gdzie na dzieci czekać będą ogromne bańki, szalone eksperymenty, dmuchańce, kreatywne warsztaty, mnóstwo animacji oraz niespodzianki, które pochłoną najmłodszych bez reszty. Będzie można skakać, odkrywać, tworzyć, pobrudzić ręce i po prostu bawić się dokładnie tak, jak dzieci lubią najbardziej!

            Atrakcje:

            • średniowieczną zabawę,
            • pokaz alchemiczny,
            • gry i zabawy rycerskie,
            • warsztaty rzemiosł dawnych,
            • laboratorium glutków,
            • strefę mega baniek eksperymentalnych,
            • strefę LEGO Challenge,
            • warsztaty kolorowych bransoletek,
            • strefę „odlotowych fryzur”,
            • fabrykę mini zwierzaków antystresowych,
            • laboratorium suchych lodów,
            • dmuchańce,
            • gry i zabawy sportowe.

            O godz. 16.30 zapraszamy na najbardziej wyczekiwany punkt programu – PIANA PARTY!

          • WSPOMINAMY MAJOWE WYDARZENIA

            • grupa "Krasnoludki" zajęła III miejsce w XXVII Miejskim Przeglądzie Małych Form Scenicznych z przedstawieniem "Calineczka" ogromne GRATULACJE!!!
            • W dniu 4 maja wszystkie przedszkolaki w ramach Akademii Bezpieczeństwa Malucha, rozmawiały o tym:jak ważny jest zawód STRAŻAKA, co on robi, w czym nam pomaga. Uczestniczyły w warsztatach dotyczących,  jak należy bezpiecznie zachować się podczas pożaru. Pokonały tor przeszkód, który pokazał, żeby być strażakiem trzeba być zwinnym, odważnym, wysportowanym i silnym,
            • 13 maja dzieci z  wszystkich grup obejrzały przedstawienie pt.: " Wiosenne wierszowanki Jędrusia Żuczka"  w  wykonaniu Teatrzyku Gabi,
            • 14 maja reprezenatcja "Wesołych Ludków" uczestniczyła w "Olimpiadzie Przedszkolaka",
            • Kamila z "Leśnych Ludków" reprezentowała przedszkole podczas konkursu plastycznego "Będzin Moje Miasto", Zosia i Gabrysia z "Leśnych Ludków" zajęły ex aequo I miejsce podczas konkursu plastycznego " Tron Króla Maciusia I ", Zuzia z  "Leśnych Ludków" zajęła III miejsce w  zawodach sportowych "Same Judo Cup 10", "Skrzaty" reprezentowały nasze przedszkole podczas konkursu "Bezpieczne przedszkole", 
            • zakończyliśmy zbiórkę słodyczy i napojów dla zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia Motocyklowego "Dawcy Uśmiechów", które wesprą organizację "Dnia Dziecka",
            • serdecznie dziękujemy za wszystkie pozyskane zabawki, gry i pluszaki, które trafią do dzieci podczas "Festynu Rodzinnego", 
            • 29 maja bawiliśmy się na Festynie Rodzinnym gdzie na wszystkich czekało wiele atrakcji, zabaw i super zajęć. 
      • Kontakt

        • Przedszkole Miejskie Nr 2 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Będzinie
        • 032 778 33 60
          032 778 33 62
        • Przedszkole Miejskie Nr 2 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Będzinie, ul. Turniejowa 5
          Poland
        • Inspektor Ochrony Danych Osobowych Aleksandra Cnota-Mikołajec. Kontakt: aleksandra@eduodo.pl lub iod@eduodo.pl.
      • Logowanie