• OGŁOSZENIE

          • Drodzy Rodzice!

            W czwartek ( 25.04. )  nasze przedszkole odwiedzi Jury "XXV Przeglądu Małych Form Scenicznych", by obejrzeć przedstawienie w  wykonaniu wychowanków naszego przedszkola. Występ rozpocznie się o godz. 9.00 , co oznacza, że w godzinach 9.00 - 9.30 hol przedszkola będzie zamknięty, by przedstawienie konkursowe  odbyło się bez zakłóceń. Zachęcamy do przyprowadzenia  dzieci  w tym dniu najpóźniej do godz. 8.45, bowiem śniadanie odbędzie się punktualnie o 9.00. Z Góry dziękujemy za wyrozumiałość :)

          • ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

          • Czym jest autyzm?

             

            Autyzm to odmienny od typowego sposób rozwoju człowieka, objawiający się różnicami w sposobie komunikacji, nawiązywania relacji, wyrażania emocji, uczenia się oraz różnorodnym schematem zachowań. Każda osoba autystyczna jest indywidualnością, a wymienione wcześniej cechy mogą występować w różnym natężeniu. Autyzm dotyczy wielu obszarów funkcjonowania  i sprawia, że osoby ze spektrum rozwijają się inaczej.

             

            AUTYZM WYSTĘPUJE W POLSCE U 1 NA 100 OSÓB.

            Dlaczego mówimy o spektrum autyzmu?

            W przypadku autyzmu mówi się o spektrum stanów, ponieważ nie istnieje jeden wzorzec poziomu funkcjonowania charakteryzujący osoby autystyczne. Oznacza to, że autyzm może przyjmować zupełnie inną postać, od łagodnych objawów, po bardzo nasilone, utrudniające funkcjonowanie w każdej sferze życia.

             

            Czy autyzm można wyleczyć?

            Autyzm towarzyszy osobie przez całe życie, jednak dzięki odpowiedniej opiece i właściwie dobranej terapii można w znaczącym stopniu poprawić jej funkcjonowanie. Im wcześniejsza diagnoza i idąca za nią indywidualna terapia, tym większa szansa na poprawienie jakości życia osób autystycznych i ich rodzin.

             

            Autyzm u dorosłych

            Zazwyczaj autyzm jest diagnozowany we wczesnych latach życia, natomiast zdarzają się sytuacje, gdy diagnoza zostaje przeprowadzona dopiero u dorosłych osób. Wykorzystuje się do niej narzędzia i pomoce diagnostyczne dostosowane do wieku osoby. Szczególną uwagę zwraca się również na jej codzienne funkcjonowanie.

            Podobnie jak dzieci autystyczne, osoby dorosłe mogą mieć trudności z relacjami międzyludzkimi, przekazywaniem komunikatów werbalnych czy wykazywać niechęć do zmian. Dla jakości ich codziennego życia kluczowe są jak najwcześniejsza diagnoza oraz działania terapeutyczne, które pozwalają zdobyć im umiejętności pozwalające żyć samodzielnie, pracować i funkcjonować w społeczeństwie.

            Objawy i sygnały autyzmu

            Pierwsze sygnały autyzmu mogą pojawić się przed 3 rokiem życia. Zdarza się jednak, że już w okresie niemowlęcym rodzice zauważają, że ich dziecko rozwija się inaczej. Nie istnieje całościowy wzorzec stanów, jednak rodzice powinni zwrócić szczególną uwagę na niektóre zachowania dziecka.

             

            Jak rozpoznać pierwsze sygnały autyzmu?

            Twoje dziecko:

            • Nie mówi lub ma kłopoty z mówieniem.
            • Nie wchodzi w relacje i interakcje z innymi ludźmi.
            • Przejawia stereotypowe zachowania i zabawy (np: macha rączkami, używa nietypowych przedmiotów do zabawy, układa zabawki w długie rzędy).
            • Nie  nawiązuje kontaktu wzrokowego.
            • Nie naśladuje.
            • Nie wykonuje prostych poleceń (np. usiądź, daj).
            • Ma trudność z koncentracją uwagi.

            Sygnały autyzmu związane z zaburzeniami mowy i komunikowania się

            Objawy autyzmu dotyczą w dużej mierze sfery komunikacji. Dziecko może mieć problemy z nawiązywaniem kontaktów oraz zwykłą rozmową z innymi.

            Pierwszym z sygnałów, na które rodzic powinien zwrócić uwagę, jest brak gaworzenia. Poza brakiem początków mowy, może być to także uboga mimika i rzadkie okazywanie emocji.

             

            Trudności w nawiązywaniu kontaktu z dzieckiem

            Rodzice dzieci, u których później zdiagnozowano autyzm, często wspominają, że już w okresie niemowlęcym zdarzały się sytuacje, gdy dziecko błądziło wzrokiem i sprawiało wrażenie nieobecnego.

            Symptomy stanów w spektrum autyzmu mogą być widoczne podczas prób zaangażowania dziecka w zabawę lub inne wspólne aktywności, zarówno przez rodziców, jak i rówieśników. Może być to brak reakcji dziecka na podawaną zabawkę lub pokazywany przedmiot. Powtarzająca się sytuacja, gdy dziecko nie będzie zainteresowane, powinna skłonić rodziców do zbadania, z czego wynika brak entuzjazmu u dziecka.

            Należy zwrócić szczególną uwagę na reakcję dziecka po próbie nawiązania kontaktu uśmiechem lub wypowiedzeniem jego imienia. Powtarzający się brak odpowiedzi na te komunikaty, można uznać za niepokojący.

             Inne sygnały spektrum autyzmu

            • Rutynowe czynności. Zabawa dziecka autystycznego często przebiega w ten sam sposób, tą samą zabawką przez wiele godzin – podejrzenia może więc wzbudzić sytuacja, gdy dziecko dobrze czuje się wykonując rutynowe czynności przez dłuższy czas.
            • Wpatrywanie się w jeden punkt przez długi czas. Może to być wielogodzinne patrzenie się na wskazówki zegara, pranie w pralce czy wycieraczki samochodu.
            • Nieprzywiązywanie się do osób, które cyklicznie pojawiają się w domu. Na pierwszy rzut oka wygląda to, jakby dziecko ignorowało przyjazd babci czy cioci, ale w rzeczywistości może to być sygnał stanów w spektrum.
            • Dziecko nie lubi dotyku lub wręcz nie pozwala się dotykać. Rodzice powinni zbadać przyczynę takiego zachowania, a swoje wątpliwości skonsultować ze specjalistą.
            • Zachowania stereotypowe, np. machanie rękami bez przyczyny lub kręcenie się w kółko przez dłuższy czas. Są one dość specyficzne i rodzice są w stanie zauważyć czy jest to chwilowa zabawa, czy cyklicznie powracająca, nieuzasadniona czynność.
            • Autostymulacja. Są to zachowania mające na celu dostarczenie sobie doznań sensorycznych. Podczas autostymulacji dziecko koncentruje na nich maksimum swojej uwagi i zazwyczaj nie jest w stanie skupić się na przetwarzaniu innych bodźców z otoczenia. Zachowania te mogą stymulować każdy z pięciu zmysłów. Przykładem może być podskakiwanie, machanie rękami, uderzanie w stół, rytmiczne kiwanie się w różnych kierunkach czy chodzenie po okręgu.Autostymulacja może występować w sposób ciągły, bądź pojawiać się tylko w specyficznych momentach takich jak znudzenie, zaniepokojenie lub odczuwanie stresu.
            • Życie w schemacie. Osoby autystyczne bardzo często opracowują swoje schematy zachowań, które pozwalają im odnaleźć się w typowych czynnościach, jak np. nalewanie do szklanki tej samej ilości napoju czy ubieranie się zawsze w tej samej kolejności. Schematy te często przypominają rytuały, które wiążą się z codziennymi sytuacjami, takimi jak wyjście do sklepu, droga do szkoły czy nawet zadawania tego samego pytania. Dziecko autystyczne może oczekiwać tej samej odpowiedzi, za każdym razem, gdy je zadaje. Dodatkowo osoby w spektrum bardzo przywiązują się do harmonogramu dnia, którego przebieg punkt po punkcie daje im poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Istotny jest dla nich punktualny przebieg każdej z zaplanowanych czynności. Do ogromnego niepokoju może prowadzić je sytuacja, gdy wypracowany wcześniej schemat nie może się spełnić.

            Autyzm to ocean możliwości. Wspomniane symptomy to jedynie wskazówki – mogą pojawić się u dzieci autystycznych w różnej konfiguracji i nasileniu. Jeżeli zauważysz któreś z nich u swojego dziecka, poproś o skierowanie do placówki oferującej diagnozę lub skorzystaj z prywatnych poradni.

             

            Do oceny ryzyka wystąpienia stanów w spektrum autyzmu wykorzystuje się badanie przesiewowe M-CHAT- R/F. Narzędzia może być używane zarówno przez  specjalistę w procesie diagnozy, jak i w ramach wizyt kontrolnych u lekarza rodzinnego, a także w domu przez rodzica. Diagnozę autyzmu może postawić jedynie specjalista.

             

            Pamiętajmy, że autyzm wpływa na całe życie. Dlatego tak ważna jest akceptacja i zrozumienie. Bo razem możemy stworzyć lepszy świat dla osób autystycznych!

            żródło internet : https://jim.org/jeden-procent/czym-jest-autyzm/

            żródło internet

          • INFORMACJA

          • DRODZY RODZICE!

             

            OD 2 KWIETNIA OTWIERAMY

            W GODZINACH: 6.00 - 9.00 i 12.00 – 17.00.

            BRAMĘ WJAZDOWĄ

             NA PRZEDSZKOLNY PLAC ZBAW

             ( WEJŚCIE OD STRONY ŻŁOBKA – UL. JASIELSKA ),

            GDZIE BĘDĄ CZEKAĆ NA ROWERY I HULAJNOGI BRAMKI,

            W KTÓRYCH BĘDZIE MOŻNA POZOSTAWIĆ SPRZĘT.

             

            JEDNOCZEŚNIE INFORMUJEMY,

            IŻ PRZEDSZKOLE NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI

            ZA SPRZĘT POZOSTAWIONY NA PRZEDSZKOLNYM PLACU ZABAW.

          • ŚWIATOWY DZIEŃ AUTYZMU

          •        Corocznie, 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Autyzmu. Z tej okazji zapraszamy do Będzin Areny, aby wspólnie spędzić ten dzień w radosnej atmosferze i pod hasłem wzajemnego zrozumienia. Będzie to nie tylko czas zabawy, ale także okazja do lepszego zrozumienia siebie nawzajem oraz promowania akceptacji i wsparcia dla osób z autyzmem.

            Podczas obchodów Dnia Autyzmu, które rozpoczną się od godziny 15.00 na będzińskiej scenie pojawi się wielu wykonawców: grupa taneczna Inspiracja, grupa taneczna Bajzel, cheerliderki z grupy Elastic Dance, Kornelia Karkoszka, Maja Madej, AnTosia, Mateusz Wróbel, Filip Robak, Krzysztof Knapek z zespołem, DJ Dziekan oraz zespół Enjoy.

            Ponadto podczas wydarzenia odbędzie się wykład pogłębiający wiedzę i świadomość w tym ważnym temacie, który przeprowadzi Paulina Kaczmarczyk - samorzeczniczka Atypowa Dziewczyna.

            Wśród atrakcji znajdą się również zabawy przestrzenne i ruchowe organizowane przez Centrum Edukacji i Zabawy JEŻYK oraz warsztaty, które przeprowadzi Centrum DOBRY PSYCHOLOG. Zabawę uatrakcyjnią Kazik z MKS-u Będzin oraz jego kolega - MIŚ. Dodatkowo malowanie twarzy, dmuchańce, wata cukrowa i popcorn.

            Wydarzenie z inicjatywy rodziców dzieci z niepełnosprawnościami, grupa (NIE)WIDZIALNI.

            Zapraszamy!

          • KWIETNIOWE WYDARZENIA 🎵🐸🌷🎶🌎👑

          • W KWIETNIU CZEKAJĄ NA DZIECI ATRAKCJE:

             

            • 9 KWIETNIA ( WTOREK ) DZIECI Z  WSZYSTKICH GRUP OBEJRZĄ TETRZYK PT.” KRÓLEWNA ŻABKA” , KTÓRY ZOSTANIE OPŁACONY  Z  DATKÓW POZYSKANYCH  PRZEZ RADĘ RODZICÓW.

            • 11 KWIETNIA  ( CZWARTEK DZIECI Z WSZYSTKICH GRUP WEZMĄ UDZIAŁ W ” SPOTKANIU Z  PANIĄ GAMĄ”

            •  19 KWIETNIA ( PIĄTEK ) DZIECI Z WSZYSTKICH GRUP WEZMĄ UDZIAŁ  W  ZJĘCIACH EDUKACYJNYCH   Z     OKAZJI „DNIA ZIEMI ”.    PROSIMY O ZAŁOŻENIE SWYM POCIECHOM W TYM DNIU ŻÓŁTYCH KOSZULEK.

            • 26 KWIETNIA ( PIĄTEK ) DZIECI Z WSZYSTKICH GRUP WIEKOWYCH WYJADĄ DO „KOPALNI KULTURY„  W CZELADZI I OBEJRZĄ PRZEDSTAWIENIE MUZYCZNE „ ŚWIAT BAŚNI . W TYM DNIU ŚNIADANIE ROZPOCZNIE SIĘ O GODZ. 8.30, WYJŚCIE   NA PRZEDSZKOLNY PARKING O 9.00, WYJAZD Z PARKINGU 9.10. PROSIMY O PUNKTUALNE PRZYPROWADZENIE DZIECI W  TYM DNIU. JEDNOCZEŚNE PRZYPOMINAMY, IŻ MIEJSCEM ZBIÓRKI JEST BUDYNEK PRZEDSZKOLA. DO DNIA 20.04. DEKLARUJĄ PAŃSTWO UDZIAŁ DZIECI POPRZEZ WPŁATĘ NALEŻNEJ KWOTY  WYCHOWAWCOM GRUP.  W PRZYPADKU NIEOBECNOŚCI DZIEKA W DNIU WYJAZDU DOKONUJEMY WYŁĄCZNIE  ZWROTU KWOTY ZA BILET, CO SPOWODOWANE JEST KONIECZNOŚCIĄ OPŁACENIA WYNAJĘTYCH AUTOKARÓW.

          • POPISY PRZEDSZKOLAKA

          • 12 marca 2024r. w będzińskiej Arenie odbyły się "Popisy Przedszkolaka". Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy "Rozśpiewane Ludki", które zabrały nas w podróż z różowymi lalkami Barbie i Kenem. 

          • REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI

          • Nabór do prowadzonych przez miasto przedszkoli
            i oddziałów przedszkolnych
            na rok szkolny 2024/2025.

             

            Kontynuacja wychowania przedszkolnego:

            Rodzice (prawni opiekunowie) dziecka, które aktualnie korzysta z usług publicznego przedszkola lub oddziału przedszkolnego zorganizowanego w szkole składają na kolejny rok szkolny Deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym przedszkolu lub oddziale przedszkolnym w terminie od 1 lutego do 16 lutego 2024 roku. Dzieci te mają ustawowo zagwarantowane miejsce i tym samym nie mogą brać udziału w rekrutacji.

             

            Rekrutacja i kryteria naboru:

            W dniu 26 lutego 2024 roku prowadzone przez Miasto Będzin przedszkola oraz szkoły z oddziałami przedszkolnymi udostępniają informację o swojej ofercie w zakresie wychowania przedszkolnego, tj. o liczbie wolnych miejsc dostępnych w ramach rekrutacji. Informacja o placówkach organizujących postępowanie rekrutacyjne będzie także dostępna na stronie www Urzędu Miejskiego w Będzinie.

            Postępowanie rekrutacyjne na wolne miejsca w przedszkolu lub oddziale przedszkolnym prowadzi się na wniosek rodziców/prawnych opiekunów dziecka.

            Rodzice dziecka zobowiązanego do rocznego przygotowania przedszkolnego (6-latek) lub mającego prawo do wychowania przedszkolnego (dziecko w wieku od 3 do 5 lat), niekorzystającego z możliwości kontynuacji wychowania przedszkolnego, w ramach rekrutacji składają tylko jeden wniosek do przedszkola lub szkoły z oddziałem przedszkolnym pierwszego wyboru. We wniosku złożonym do przedszkola pierwszego wyboru można wpisać placówkę drugiego lub trzeciego wyboru.

            Do publicznego przedszkola i oddziału przedszkolnego w szkole przyjmuje się kandydatów zamieszkałych na obszarze miasta Będzina.

            W przypadku większej liczby kandydatów niż liczba wolnych miejsc w publicznym przedszkolu lub oddziale przedszkolnym, na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego uwzględnia się kryteria określone w art. 131 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 roku Prawo oświatowe (tekst jednolity Dz. U. z 2023 r. poz. 900 z późniejszymi zmianami).

            W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeżeli po zakończeniu tego etapu dane publiczne przedszkole nadal dysponuje wolnymi miejscami uwzględnia się kryteria określone przez organ prowadzący. Kryteria te są zawarte w uchwale Nr XXIX/233/2017 Rady Miejskiej Będzina z dnia 25 stycznia 2017 roku w sprawie określenia kryteriów drugiego etapu postępowania rekrutacyjnego do prowadzonych przez Miasto Będzin przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach.

             

            Wypełnienie wniosku zgodnego z obowiązującym wzorem:

            • wpisać nazwę przedszkola/szkoły z oddziałem przedszkolnym (placówka pierwszego wyboru),
            • wpisać dane osobowe dziecka i rodziców/prawnych opiekunów,
            • wpisać nazwy placówek wychowania przedszkolnego drugiego lub trzeciego wyboru (jeżeli wnioskodawca zamierza skorzystać z prawa wskazania dodatkowych dwóch placówek),
            • zaznaczyć kryteria, które dziecko spełnia,
            • złożyć w placówce wychowania przedszkolnego pierwszego wyboru wniosek wraz z ewentualnymi załącznikami (oświadczeniami) potwierdzającymi wskazane kryteria.

             

            Ważne terminy:

            Złożenie deklaracji o kontynuacji wychowania przedszkolnego

            od 1 do 16 lutego 2024 r.

            Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych

            od 1 do 29 marca 2024 r.

            Termin postępowania uzupełniającego

            od 6 do 10 maja 2024 r.

             

            Dokumenty do pobrania:

            1. Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w przedszkolu lub oddziale przedszkolnym w szkole - pdf, doc
            2. Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole - pdf, doc
            3. Oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka - pdf, doc
            4. Oświadczenie o wielodzietności rodziny - pdf, doc
            5. Oświadczenie o pobieraniu nauki w systemie dziennym, zatrudnieniu lub prowadzeniu działalności gospodarczej obojga rodziców (prawnych opiekunów), lub samotnego rodzica - pdf, doc
            6. Oświadczenie wnioskodawcy o uczęszczaniu rodzeństwa kandydata do danego przedszkola lub szkoły z oddziałem przedszkolnym - pdf, doc
            7. Harmonogram rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych - pdf
            8. Szczegółowe zasady rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2024/2025 - pdf, doc
            9. Potwierdzenie woli zapisu dziecka do przedszkola pdf, doc
          • Rekrutacja do Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Będzinie

          • OGŁASZAMY NABÓR DO SZKOŁY MUZYCZNEJ NA ROK SZKOLNY 2024 / 2025 

            Rekrutacja obejmuje następujące instrumenty: fortepian, skrzypce, akordeon, puzon, perkusja, gitara, trąbka, klarnet, obój, flet, wiolonczela, kontrabas i altówka.

            O przyjęcie do klasy pierwszej:

            • szkoły muzycznej I stopnia o sześcioletnim cyklu kształcenia może ubiegać się kandydat, który w danym roku kalendarzowym ukończy co najmniej 7 lat albo 6 lat w przypadku, o którym mowa w art. 36 ust. 1 i 2 ustawy Prawo oświatowe, oraz nie więcej niż 10 lat,
            • szkoły muzycznej I stopnia o czteroletnim cyklu kształcenia może ubiegać się kandydat, który w danym roku kalendarzowym ukończy co najmniej 8 lat oraz nie więcej niż 16 lat.

            Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do naszej szkoły muszą złożyć w sekretariacie szkoły następujące dokumenty:

            1. Wniosek o przyjęcie do szkoły (wypełniony czytelnie, podpisany przez oboje rodziców / opiekunów prawnych)
            2. Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia kształcenia w publicznej szkole artystycznej wydane przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej – zgodnie z art. 142 ust. 2 Ustawy Prawo Oświatowe

            W ramach rekrutacji odbędą się następujące wydarzenia:

            • Dzień Otwarty -  18 kwietnia 2024r. o godz. 17:00 odbędzie się KONCERT w wykonaniu uczniów naszej szkoły - sala kameralna PSM I stopnia w Będzinie.
            • Audycje rekrutacyjne dla dzieci w sali koncertowej Centrum Usług Społecznych w Strzyżowicach  -  11 kwietnia 2024r.
            • Audycje rekrutacyjne dla dzieci w sali kameralnej PSM I stopnia w Będzinie  - 20 marca oraz 26 kwietnia 2024r.
          • DZIAŁALNOŚĆ RADY RODZICÓW

          • Drodzy Rodzice!

            Dziękujemy za wsparcie działalności Rady Rodziców. Dzięki pozyskanym w pierwszym półroczu roku szkolnego datkom przedszkolne sale wzbogaciły sie o nowe zabawki :)  

          • MARCOWE WYDARZENIA 🌞🎶🌷🐜

          • W  marcu   czekają na dzieci atrakcje:

            •  7 marca (  czwartek )  w  przedszkolu  zagoszczą  muzycy  z Filharmonii Śląskiej.  Dzieci  wezmą udział w  kolejnym „Spotkaniu z Panią Gamą”

            •  19 marca ( wtorek ) odbędą się zajęcia edukacyjne „Świat mrówek”. 

            •  21  marca ( czwartek ) dzieci z wszystkich grup wezmą udział w  uroczystości  „Powitanie  wiosny”.  Prosimy  o  założenie  dzieciom  w    tym   dniu  koszulek w żółtym kolorze.          

          • Rusza nowy projekt dla małych sportowców BAMS!

          • Będzińska Akademia Małego Sportowca to projekt sportowy Prezydenta Miasta Będzina adresowany do dzieci – mieszkańców Będzina z roczników 2017 i 2018, wprowadzający przedszkolaki w świat sportu, zabaw i gier ruchowych.

            Aktywność fizyczna i zdrowy styl życia to wartości naczelne dla rozwoju fizycznego i emocjonalnego dziecka. Dlatego Będzińska Akademia Małego Sportowca to cykl ogólnorozwojowych zajęć sportowych skierowanych do naszych najmłodszych, rozwijających koordynację, wytrzymałość, dobrą postawę i umiejętności pracy zespołowej.

            Start projektu 4 marca 2024.

            Zajęcia sportowe prowadzone przez BAMS są dla wszystkich uczestników bezpłatne. Zapisy odbywać się będą w przedszkolach, do których uczęszczają dzieci. od czwartku 15 lutego 2024 roku.

             

            Będzińska Akademia Małego Sportowca oferuje:

            • Cykliczne, zorganizowane profesjonalnie, ogólnorozwojowe zajęcia ruchowo-sportowe dla przedszkolaków z elementami gier zespołowych – piłka nożna, siatkówka oraz sportów indywidualnych – judo, kickboxing;
            • Zajęcia prowadzone w salach gimnastycznych będzińskich szkół podstawowych do 20 czerwca 2024 roku;
            • Program realizowany w wymiarze jednych zajęć tygodniowo w grupach maksymalnie 25-osobowych. Czas trwania zajęć jednej grupy to 45 minut;
            • Zajęcia związane z koordynacją, zwinnością, techniką ćwiczeń funkcjonalnych i oczywiście dużą dawką zabawy;
            • Liczne gry i zabawy ruchowe mają być gwarancją prawidłowego rozwoju fizycznego i motorycznego każdego dziecka;
            • Program uwzględnia ciekawe i dynamiczne scenariusze zajęć;
            • Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę z dużym doświadczeniem w pracy z dziećmi, dbającą o bezpieczeństwo maluchów;
            • BAMS podkreśla zasadę: dziecko nie musi zostać mistrzem, ale może stać się zdrowym i sprawnym człowiekiem;
            • BAMS zaprasza wszystkie dzieci, nie tylko mające szczególne predyspozycje do uprawiania sportu, ale także te, które po prostu pragną być zdrowe, zadbać o sprawność, dobrze się bawić, nabywać nowe znajomości i różne cenne umiejętności, kształtować swój charakter.

            Co zyskuje dziecko, biorąc udział w zajęciach BAMS:

            Głównym celem programu zajęć w ramach Będzińskiej Akademii Małego Sportowca jest kształtowanie u przedszkolaków zainteresowania ruchem i kulturą fizyczną, zaspokojenie potrzeby spontanicznej aktywności fizycznej, a także przygotowanie do podejmowania regularnego ruchu teraz i w późniejszych latach.

            Sprzyja to ogólnemu rozwojowi dzieci, co przydaje się w codziennym życiu teraz i w przyszłości, ale także przy ewentualnym uprawianiu sportu w późniejszym wieku. Taka forma aktywności jest także mentalnym przygotowaniem dziecka do aktywności fizycznej i działania w grupie.

            Zajęcia sportowe pokazują, że z ruchu i współzawodnictwa można czerpać radość. Uczą także wytrwałości i systematyczności w dążeniu do celu, a także kształtują poczucie współodpowiedzialności i umiejętność przegrywania.

            BAMS_-_deklaracja_uczestnictwa.pdf

            BAMS_-_deklaracja_uczestnictwa.docx

            BAMS-_regulamin.docx

            BAMS-_regulamin.pdf

            Harmonogram.pdf

          • POCZTA WALENTYNKOWA

          • DRODZY RODZICE!

            W dniach 12.02. - 14.02. ( do godz. 9.00. ) otwieramy  "POCZTĘ WALENTYNKOWĄ",  by Wasze pociechy mogły wrzucić do "SKRZYNKI WALENTYNKOWEJ" umieszczonej w  holu przedszkola kartki stworzone z sympatii do rówieśników. "Walentynki" na pewno trafią do właściwej  osoby,  jeśli  dopilnujcie, by zawierały imię adresata i nazwę jego grupy :)

          • LUTOWE WYDARZENIA 🎵🐈🚑🦎

          • DRODZY RODZICE!

            W lutym  czekają na dzieci atrakcje:

            • 12 lutego ( poniedziałek ) zajęcia  „Dzień numeru alarmowego 112” w ramach Akademii Bezpieczeństwa Malucha.
            • 13 lutego ( wtorek ) zajęcia edukacyjne „Świat gadów i płazów”.  
            • 19.02. - 23.02.z okazji „Dnia Kota” rozpoczynamy zbiórkę dla bezdomnych kotków otoczonych opieką przez wolontariuszy z  „Kociaki :) Piaskowskie”. Każdy może pomóc przynosząc do przedszkola:
              • mokrą karmę dla kotów (najlepiej z większą zawartością mięsa, np.: dolina noteci, wiejska zagroda, animonda, rocco, rinti, brit i wiele innych),
              • karmę suchą dla kotów (brit, bosch, josera, smilla, sanabelle, wiejska zagroda, animonda ),
              • podkłady higieniczne, ligninę,
              • smycze (tradycyjne przepinane, nie flexi), obroże,
              • legowiska, poszewki, koce, ręczniki, koce, prześcieradła,
              • żwirek dla kotów; 
            • 27 lutego ( wtorek ) dzieci z wszystkich grup wiekowych wezmą udział w audycji muzycznej „Poznajemy instrumenty dęte”.  
          • WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

          • Drodzy Rodzice!

            Bardzo dziękujemy za wsparcie

            podczas organizacji Finału WOŚP.

            W stacjonarnej puszce zgromadziliśmy kwotę: 764,27zł,

            natomiast z ciast pozyskaliśmy: 1 952,66 zł

            Razem możemy więcej :)

          • ZIMOWY BAL DLA DZIECI

          • Drogie Dzieci!

            Mam dla Was super wiadomość! Już  4 lutego o godz. 15:00 w Będzin Arena odbędzie się niesamowity Zimowy Bal Karnawałowy! Będzie to fantastyczny czas pełen zabawy i śmiechu dla całej rodziny!

            Będziecie mieli możliwość skorzystania z malowania twarzy oraz brokatowych tatuaży, które dodadzą radości i koloru Waszym strojom Dla łasuchów mamy bajkowy słodki bufet, nie zabraknie także mnóstwa zabaw i animacji tanecznych!

            To idealna okazja, aby poruszać się w rytmie muzyki i bawić się razem z przyjaciółmi

            Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci wraz z rodzicami na to fantastyczne wydarzenie!

            Wstęp bezpłatny! Pamiętajcie - przebranie jest obowiązkowe!

    • Kontakt

      • Przedszkole Miejskie Nr 2 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Będzinie
      • 032 778 33 60 do 62
      • Przedszkole Miejskie Nr 2 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Będzinie, ul. Turniejowa 5 Poland
      • Inspektor Ochrony Danych Osobowych Aleksandra Cnota-Mikołajec. Kontakt: aleksandra@eduodo.pl lub iod@eduodo.pl.
    • Logowanie