O PRZEDSZKOLU

W dniu 4 czerwca 2011 nasza placówka otrzymała zaszczytne imię

KAWALERÓW ORDERU UŚMIECHU".

Zamysł zbudowania naszego przedszkola zrodził się z chęci połączenia wszystkich działających na Osiedlu Zamkowym oddziałów przedszkolnych. Historyczna dla nas  data 1 września 1987r. to dzień uroczystego otwarcia, wówczas, Przedszkola nr 25 w Będzinie.

Jedno z najładniejszych osiedli Zagłębia – będzińskie Zamkowe doczekało się nareszcie
przedszkola z prawdziwego zdarzenia(…)
Najnowszy nabytek prezentuje się faktycznie okazale.
Jedno jest niewątpliwe, że podobnego nie znajdziecie w całym regionie (…)
- pisano w „Wiadomościach Zagłębia” z dnia 3.09.2007r.

Już 29.01.1998r. mury przedszkola przeszły próbę ogniową pozostając nienaruszone podczas pierwszego balu karnawałowego , który swoją obecnością uświetniła Babcia Julka. Rok szkolny zakończył Zlot Przedszkolaków.

W ciągu 22 lat istnienia nasze przedszkole było świadkiem
wielu interesujących zdarzeń
:

♦28.10.1992r odwiedzili nasze przedszkole goście z Francji,W 1999r. zorganizowaliśmy
I Turniej Przedszkolny „Baw się zdrowo i wesoło”,W 2000r. zaprosiliśmy mieszkańców naszego osiedla na I Festyn Przedszkolaków, który stal się cykliczną imprezą środowiskową,W 2001r. zorganizowaliśmy I międzyprzedszkolny turniej „Kolorowa planeta nasza, wszystkie przedszkolakiw daleką podróż zaprasza”. Bawiąc się wesoło wyruszyliśmy do Afryki, w następnym roku na Wschód .W 2004r. gościliśmy na Dzikim Zachodzie.29.06.2002r. Prezydent Miasta Będzin z wielka satysfakcja przekazał dzieciom z naszego przedszkola zmodernizowany plac zabaw- owoc pracy węgierskich rzeźbiarzy
z partnerskiego miasta Tatabanya. W 2003r. zorganizowaliśmy kolejny raz międzyprzedszkolny konkurs„Mini-Eko” Przygotowane „Dożynki – pożegnanie lata” stały się okazją do zaproszenia wyjątkowych gości, dzieci ze Szkoły Specjalnej w Czeladzi.

♦Ponownie bawiliśmy się razem podczas zabawy mikołajkowej,kończącej tegoroczną działalność „Biura Świętego Mikołaja”,W 2007 r. zorganizowaliśmy konkurs międzyprzedszkolny „Bakterie na wesoło”. W 2008r po raz pierwszy, we współpracy z instytucjami działającymi na terenie naszego miasta współorganizowaliśmy „Będziński Dzień Dziecka”22.05.2009r. między naszą placówką reprezentowaną przez Dyrektor Urszule Plutę a przedszkolem „Varpelis” na Litwie reprezentowanym przez panią Dyrektor. Doszło do podpisania listu intencyjnego w zakresie wymiany doświadczeń.wielka satysfakcję sprawiło na zorganizowanie w latach 2007 i 2009 .„Popisów Starszaka Przedszkolaka"

Staramy się by w naszym przedszkolu podopiecznych zawsze spotkało
coś miłego i ciekawego
.

Mając na celu to przesłanie:

• organizujemy spotkania z ciekawymi ludźmi: leśniczym, policjantem, górnikiem, strażakiem, iluzjonistą,
bawimy się wspólnie podczas zabaw andrzejkowych, balów karnawałowych,
spotkań z Mikołajem,przed „Spotkaniami opłatkowymi” starszaki pieką dla swych gości pierniki,w „Dniu Chłopaka” przeistaczamy się w piratów lub Indian.

dla naszych podopiecznych organizujemy wyjścia:

• na spektakle Teatru Dzieci Zagłębia, oraz Teatru Zagłębia w Sosnowcu, poranki muzyczne przygotowane przez uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej, warsztaty proponowane przez Pałac Gzichowskich, lekcje biblioteczne organizowane przez Publiczna Miejski i Powiatową Bibliotekę w Będzinie od trzech lat współpracujemy przy realizacji  projektów ze Stowarzyszeniem Dzieciom Będzina gościmy w naszych progach członków Stowarzyszenia  „Pro Forticiculum”, lepimy kule bokashi podczas warsztatów zorganizowanych przez Stowarzyszenie EMEKO”  i uzdatniamy nimi w pierwszym dniu wiosny Przemszę.

Jednak dla nas największym osiągnięciem, na które przez
wszystkie lata pracowała, pracuje i będzie pracować
nasza „przedszkolna rodzina”
są uśmiechnięte twarze absolwentów