Nawigacja

O PRZEDSZKOLU

Historia

 

W dniu 4 czerwca 2011 nasza placówka otrzymała zaszczytne imię

KAWALERÓW ORDERU UŚMIECHU".

 

Zamysł zbudowania naszego przedszkola zrodził się z chęci połączenia wszystkich działających na Osiedlu Zamkowym oddziałów przedszkolnych. Historyczna dla nas  data 1 września 1987r. to dzień uroczystego otwarcia, wówczas, Przedszkola nr 25 w Będzinie.

 

 

 Jedno z najładniejszych osiedli Zagłębia – będzińskie Zamkowe doczekało się nareszcie
przedszkola z prawdziwego zdarzenia(…)
Najnowszy nabytek prezentuje się faktycznie okazale.
Jedno jest niewątpliwe, że podobnego nie znajdziecie w całym regionie (…)
- pisano w „Wiadomościach Zagłębia” z dnia 3.09.2007r.

 

Już 29.01.1998r. mury przedszkola przeszły próbę ogniową pozostając nienaruszone podczas pierwszego balu karnawałowego , który swoją obecnością uświetniła Babcia Julka. Rok szkolny zakończył Zlot Przedszkolaków.

 

W ciągu 22 lat istnienia nasze przedszkole było świadkiem
wielu interesujących zdarzeń
:


♦28.10.1992r odwiedzili nasze przedszkole goście z Francji,W 1999r. zorganizowaliśmy
I Turniej Przedszkolny „Baw się zdrowo i wesoło”,W 2000r. zaprosiliśmy mieszkańców naszego osiedla na I Festyn Przedszkolaków, który stal się cykliczną imprezą środowiskową,W 2001r. zorganizowaliśmy I międzyprzedszkolny turniej „Kolorowa planeta nasza, wszystkie przedszkolakiw daleką podróż zaprasza”. Bawiąc się wesoło wyruszyliśmy do Afryki, w następnym roku na Wschód .W 2004r. gościliśmy na Dzikim Zachodzie.29.06.2002r. Prezydent Miasta Będzin z wielka satysfakcja przekazał dzieciom z naszego przedszkola zmodernizowany plac zabaw- owoc pracy węgierskich rzeźbiarzy
z partnerskiego miasta Tatabanya. W 2003r. zorganizowaliśmy kolejny raz międzyprzedszkolny konkurs„Mini-Eko” Przygotowane „Dożynki – pożegnanie lata” stały się okazją do zaproszenia wyjątkowych gości, dzieci ze Szkoły Specjalnej w Czeladzi.

♦Ponownie bawiliśmy się razem podczas zabawy mikołajkowej,kończącej tegoroczną działalność „Biura Świętego Mikołaja”,W 2007 r. zorganizowaliśmy konkurs międzyprzedszkolny „Bakterie na wesoło”. W 2008r po raz pierwszy, we współpracy z instytucjami działającymi na terenie naszego miasta współorganizowaliśmy „Będziński Dzień Dziecka”22.05.2009r. między naszą placówką reprezentowaną przez Dyrektor Urszule Plutę a przedszkolem „Varpelis” na Litwie reprezentowanym przez panią Dyrektor. Doszło do podpisania listu intencyjnego w zakresie wymiany doświadczeń.wielka satysfakcję sprawiło na zorganizowanie w latach 2007 i 2009 .„Popisów Starszaka Przedszkolaka"

 

Staramy się by w naszym przedszkolu podopiecznych zawsze spotkało
coś miłego i ciekawego
.

Mając na celu to przesłanie:

• organizujemy spotkania z ciekawymi ludźmi: leśniczym, policjantem, górnikiem, strażakiem, iluzjonistą,
bawimy się wspólnie podczas zabaw andrzejkowych, balów karnawałowych,
spotkań z Mikołajem,przed „Spotkaniami opłatkowymi” starszaki pieką dla swych gości pierniki,w „Dniu Chłopaka” przeistaczamy się w piratów lub Indian.  

 

dla naszych podopiecznych organizujemy wyjścia:

• na spektakle Teatru Dzieci Zagłębia, oraz Teatru Zagłębia w Sosnowcu, poranki muzyczne przygotowane przez uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej, warsztaty proponowane przez Pałac Gzichowskich, lekcje biblioteczne organizowane przez Publiczna Miejski i Powiatową Bibliotekę w Będzinie od trzech lat współpracujemy przy realizacji  projektów ze Stowarzyszeniem Dzieciom Będzina gościmy w naszych progach członków Stowarzyszenia  „Pro Forticiculum”, lepimy kule bokashi podczas warsztatów zorganizowanych przez Stowarzyszenie EMEKO”  i uzdatniamy nimi w pierwszym dniu wiosny Przemszę.

 

 

Jednak dla nas największym osiągnięciem, na które przez
wszystkie lata pracowała, pracuje i będzie pracować
nasza „przedszkolna rodzina”
są uśmiechnięte twarze absolwentów
często odwiedzających nasze przedszkole
i z nostalgią wspominających wspólnie przeżyte chwile
.

Wiadomości

Kontakt

  • Przedszkole Miejskie Nr 2 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Będzinie
    Przedszkole Miejskie Nr 2 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Będzinie, ul. Turniejowa 5

  • 032 778 33 60

Galeria zdjęć